Por.BIBMenoRokKlubČas
154Burghardt Jakub1981 JMD Bardejov01:46:07,5
274Magyar Imrich1984 AC Nové Zámky01:48:24,4
31Dziuba Bogdan1974 JM Bardejov01:49:53,5
4120Janicki Jaroslaw1966 Gryfimo,Poľsko01:51:06,5
5132Čotov Ivan1966 Bulharsko01:55:13,0
6126Dziegielewski Marek1962 KB IM, Poľsko01:56:06,0
7133Maczynski Grzegorz1966 Tkkf, Koleyarz01:56:26,3
822Sumerling Štefan1971 AD Comp, Spišská Nová Ves01:56:43,7
9197Pavol Klimeš1958 SBK Wiki Kyjov01:57:10,7
109Galovič Rastislav1982 Maratón klub Rajec01:57:47,1
1169Bartkiewicz Krzysztof1975 Maratony Polskie. PL01:58:56,5
12115Kadlec Petr1965 Milotice02:01:33,4
138Staš Anton1969 BS Tatran Turany02:02:01,1
146Hudák Juraj1973 VTJ Blesk Trenčín02:03:06,1
1599Lorenčík Rudolf1965 Košice02:03:26,1
1619Kacíř Vlastimil1979 Český Těšín02:05:32,5
1712Božoň Ján1976 Poprad02:06:07,4
1827Pockľan Ján1973 ŠK Hrachovo02:06:37,5
19179Chrenka Jozef1957 Grafobal Skalica02:09:05,7
2015Kostrzewski Jaroslaw1976 Glucholazy, Polsko02:09:26,0
2166Nowacki Lukasz1983 RUDNIK,Poľsko02:09:46,1
2288Hanzlík Ondrej1960 AK Baník Prievidza02:09:54,8
23138Balogh Vladimír1963 AKUNA,Košice02:10:27,2
24180Pribula Vladimir1958 OBS Prešov02:11:12,1
25278Martincová Ivana1963 Moravská Slávia Brno02:12:09,8
2675Gergarg Artur1984 Tatra02:12:31,1
277Rybár Vladimír1970 Maratón klub Rajec02:12:59,7
28348Fáber Ján1973 OÚ Suchá Nad Parnou02:13:29,5
29240Bašista Vincent1942 Spartak Dubnica02:13:36,5
3070Ondraško Miroslav1976 Studienka02:15:02,3
31161Galovič Bartolomej1957 Maratón klub Rajec02:15:18,8
3217Vaľko Cyprián1972 MBO Strážske02:16:03,0
33103Dancák Zoltán1959 Košice02:16:08,3
34285Janečková Dana1973 AC Nove Zamky02:16:12,4
35136Jozef Juro1965 Šk Vinné02:17:36,0
3611Ondričko Milan1975 Strážské02:17:51,9
3746Malyy Anatoliy1974 SK Sobrance02:18:29,2
38265Malaia Nataliia1982 SK Sobrance02:18:32,4
39185Blažek Pavol1958 Dukla B. Bystrica02:19:01,3
40152Mikovíny Peter1952 Železiarne Podbrezová02:19:13,7
4013Drlička Miroslav1972 Maratón klub Rajec02:19:13,7
42146Gallik František1951 AO Svit02:19:23,4
4373Tomko Ján1973 MBO Opar Strážske02:19:34,2
44234Mikuštiak Jaroslav1947 SCP Ružomberok02:19:38,7
45192Mikula Miroslav1957 Radošovce02:19:57,6
4684Balošák Vladimír1959 ŠKP Čadca02:19:58,1
47225Demeter Ján1943 SBS Zvolen02:20:31,1
48263Jourdon Ivana1975 Kosice02:20:58,6
49124Soból Krzysztof1963 RUDNIK,Poľsko02:21:03,2
5063Hus Peter1971 Novoveská Huta02:21:21,6
5183Porubiak Vladimír1964 Lipt.Mikuláš02:21:51,6
5289Chabada Ondrej1963 Spišská Nová Ves02:22:05,8
53166Kolařík Alois1955 MK - Kopřivnice02:22:10,9
54262Korotvičková Zuzana1979 BK Steel Košice02:22:26,2
55209Hirjak Vladimír1957 AC Michalovce02:22:45,2
5647Grabda Karol1978 RUDNIK,Poľsko02:22:56,8
57129Rajniak Milan1966 TJ-Tatran-Hybe02:23:06,9
58242Polák Peter1948 Košice02:23:18,8
5939Zvolánek Richard1983 Košice02:23:19,6
60147Dominik Ján1953 Novoveská Huta02:23:35,9
6129Kaňa František1975 Kežmarok02:23:45,2
6245Sumerling Marek1984 AD Comp, Spišská Nová Ves02:23:49,5
63206Zych Leslaw1953 RUDNIK,Poľsko02:24:20,1
64277Melicherová Ludmiła1964 JM Bardejov02:24:23,4
65276Pavuková Slávka1971 Obec Proč02:24:29,0
6698Maľák Štefan1962 ŠK Olcnava02:24:36,7
67100Parimucha Ľubomír1968 Mšk Sp. Podhradie02:25:46,6
68118Fuker Miroslav1959 BK Cyklosun Plus Novoveská Huta02:25:55,4
69290Kiss Bence1991 AC Nové Zámky02:26:00,0
70270Balošáková Anna1961 S. Bystrica, ŠKP-Čadca02:26:23,3
7185Klimčák Jozef1961 Poprad02:26:43,6
72122Pietra Zbigniew1961 RUDNIK,Poľsko02:27:21,3
7332Pauliny Radoslav1976 Lipt.Mikuláš02:27:44,1
74106Nagy David1967 Penati, Bratislava02:28:32,1
7571Gunár Róbert1973 Levoča02:29:06,8
76195Strakoš Jiri1950 Tatra Kopřivnice02:29:33,0
7734Hempel Silvio1972 TV Zwiesel,Nemecko02:30:04,4
78228Lupták Július1942 ŠK Štrba02:30:11,1
79173Nepko Gabriel1956 BK Furča Košice02:30:34,3
80233Groman Damián1948 TJ Slovenská Ves02:30:57,0
81182Polc Štefan1950 OŠK Dobrá Niva02:31:44,1
8210Mak Stanislav1969 ŠK Heľpa02:31:47,8
8358Hornak Rastislav1974 Ac Bobor02:32:29,1
84212Majerík Jozef1951 ŠKP Čadca02:32:32,2
85174TISZA Tibor1957 EQE Steel Košice02:32:47,1
86266Munstrová Eva1977 AC Moravská Slávia02:32:59,9
87246Miškár Stanislav1944 Svit02:33:35,8
88168Hýrošš Pavol1952 Lokomotíva Vrútky02:33:53,6
89156Volek Ľudovít1951 BBS Bratislava02:33:59,5
9031Lunter Miroslav1971 ŠK-SOKOL TELGART02:34:52,0
91160Pocisk Vladimír1956 MK Tatran S.N. Ves02:35:06,4
92188Kvita Josef1951 MK Koprivnice02:36:08,5
9380Uhlárik Pavol1959 Maratón Klub Rajec02:36:21,9
9482Dudek Sylwester1963 RUDNIK,Poľsko02:37:03,1
95183Tomčo Ján1956 ŠK Vyšná Šebastová02:37:06,8
96109Ďuriga Stanislav1961 Noba,Trenčín02:37:28,0
9796Smriga František1965 Košice02:37:50,2
973Šoltýs Milan1972 Batizovce02:37:50,2
9987Buc Peter1959 BK Steel Košice02:38:19,4
10068Krajňák Tomáš1973 HK Horec Sp.Nová Ves02:38:27,0
101211Hirschman Jozef1958 Jednota Revúca02:38:45,1
102224Janota Michal1945 ŠK Skalica na Slovensku02:39:02,0
103130Takács Jaroslav1962 Košice - mesto02:39:04,3
104165Franek Jarolím1954 Obec Gbeľany02:39:37,8
105149Bačík Peter1953 KTK Lipt. Mikuláš02:40:41,5
106119Šabik František1959 FC Zlaté Moravce02:41:22,8
107110Lazár Peter1965 AK Žilina02:42:01,6
108125Anstead Alan1962 Sudbury Joggers02:42:10,7
10923Porubiak Marek1976 Lipt.Mikuláš02:42:59,2
11079Uhlárik Ján1963 Maratón Klub Rajec02:42:59,5
11024Poláček Ivan1986 Žilina02:42:59,5
112287Gemza Tomáš1988 ŠK Štrba02:42:59,7
113139SEDLÁK Jozef1966 Jednota Revúca02:43:02,5
11493Valach Peter1961 LG SBS Zvolen02:43:34,2
115204Sitek Dušan1955 BBS Bratislava02:44:10,7
116157Fendek František1957 KB Šuňava02:45:18,3
117252Skačan Stanislav1948 ProCS Šaľa02:45:30,0
11860Spišiak Robert1975 Kosice02:46:15,8
119163Stroka Miroslav1953 Lokomotíva Žilina02:46:18,6
120105Mecele Jozef1961 Žiar nad Hronom02:46:22,9
121288Balošák Gabriel1989 ŠKP Čadca02:46:54,2
12259Hajduk Peter1980 MERET Slovakia02:47:18,8
123272Hatalová Eva1972 BK Cyklosun plus02:48:47,0
12497Lukáč Karol1962 ŠŠK Košice02:48:47,6
125349Tomko Roman1976 Nemecká02:48:57,6
126281Seidlova Eva1948 AK Tlmace02:49:18,7
127205Okruhlica Ľubomír1952 CPLDZ Bratislava02:49:40,4
128201Homola Michal1958 Trnavá Hora02:49:49,7
12933Bahýl Ľubomír1977 Nitra02:50:02,2
130184Kormaník Lukáš1957 Sokol Ľubotice02:50:09,0
131239Horný Jaroslav1947 BK Steel Košice02:50:19,7
132235Smolar Július1946 Spišská Nová Ves02:50:35,7
133284Budinská Eva1956 Obecný úrad Poluvsie02:51:25,7
134175Kožíšek Dušan1955 AŠK Skalica02:51:51,7
13516Dobšovič Rastislav1972 KRB Dolné Orešany02:52:13,8
136117Sabanoš Gejza1961 TJ Sokol Lubotice02:52:21,0
137196Smola Josef1951 MK Seitl Ostrava02:52:29,3
138137Nemec Ľuboš1963 BSĽG Zvolen02:52:55,4
139155Gombita Milan1951 ŠK Štrba02:54:21,5
140143Klas Jaroslav1950 Chemosvit, Svit02:54:24,9
141142Brandis Pavol1954 BK Steel Košice02:55:19,5
14295Čajkovič Milan1965 Trnava02:55:27,2
14376Kandra František1964 BK Steel Košice02:55:38,7
144154Šulej Matej1950 Veľká Lomnica02:56:04,5
145254Poláček Milan1941 BK Steel Košice02:56:12,2
146200Ďurdík Pavol1955 OcÚ Folkušová02:56:49,5
147176Pavlik Jan1958 AŠK Grafobal Skalica02:56:58,5
14865Oroš Adrian1986 AK Inter SC Bratislava02:57:18,9
149268Kamenská Iveta1966 AK Tlmače02:57:19,5
150207Malejčík Jozef1955 Jenkovce02:58:19,2
151245Stanek František1945 ŠK V. Šebastová02:58:28,4
152249Podrožný Ervin1941 Č. Tešín02:58:54,3
153159Erdziak Pavol1950 TASR Bratislava02:59:06,6
154243Fotul Juraj1946 BK Furca Košice02:59:20,1
155116Kubo Martin1964 Triathlon,Poprad02:59:38,7
155261Kacířová Svatoslava1981 Železná Studienka Bratislava02:59:38,7
157177Pavuk Peter1949 Levice03:00:02,5
158102Telepovský Miroslav1962 Trebišov03:00:11,6
159231Marton Milan1948 TJ Baník Hôrka03:00:23,2
160202Stylski Marian1951 LKB RUDNIK03:00:29,6
161104Valluš Martin1964 Hranovnica03:01:46,8
162199Böszörményi Ladislav1951 Metropol Košice03:02:11,0
163275Valachova Eva1964 BS Zvolen03:02:26,9
16481Jamnický Gejza1964 BK Sp. Teplica03:02:46,6
165148Čurlej Jozef1951 TEKRO-Košice03:03:34,9
166238Bobák Stanislav1943 Podbrezová03:04:05,5
16757Kusmirek Krzysztof1971 Lublin03:04:15,6
168108Černohorský Branislav1963 Lipt. Teplička03:04:47,7
169283TISZOVÁ Alžbeta1957 Tube City IMS Košice03:04:55,5
170274Semanová Mária1968 Alfa Tyre Prešov03:05:39,6
171229Pastor Eugen1942 Metropol Košice03:06:18,0
172121Ivan Pavol1967 Sapa,Trnavá Hora03:07:10,4
173112Bohunický Ján1964 BK Dolná Krupá03:07:24,7
174280Krčmárová Mária1948 BBS Bratislava03:07:51,5
17578Suchý Zdeno1959 Poprad03:08:04,0
17652Boszorményi Ladislav1974 Metropol Košice03:09:02,7
177226Kabelík Jaroslav1941 Uh.Hradiště,ČR03:09:56,8
178248Fekiač Ján1940 Zvolen03:10:37,2
179193Slanina Peter1952 PRP Veľký Krtíš03:11:04,4
180158Mihok Imrich1954 BK Furča- Košice03:12:33,2
181150Krčmár Jozef1949 SBS Bratislava03:13:09,2
18190Žugec Štefan1960 Batizovce03:13:09,2
183350Kičák Ján1959 ŠK Lipt. Teplička03:13:44,2
18477Repák Emil1963 BKO Vyšná Myšľa03:15:23,6
185134Gaman Jaroslav1935 Avant Havířov03:15:28,2
186178Petrák Dušan1956 Grafobal Skalica03:15:47,8
1872Benedik Peter1973 BK Steel Košice03:16:22,5
188289Ivan Tomáš1990 Trnavá Hora03:16:41,0
189190Mičko Ján1954 BK Furča Košice03:17:02,6
190198Smolka Miroslav1957 SP Trebišov03:17:04,8
191187Zajíc Jan1953 SKP Pardubice03:18:26,8
192247Tuček Jozef1944 MK Pardubice03:19:28,1
193273Hudáková Jitka1971 Trenčín03:19:42,3
194162David Vladimír1957 Zemplínska Teplica03:20:01,1
195236Úradník Vladimír1947 Tatran S. N. Ves03:20:37,1
196169Michalko Jozef1950 MEV Žilina03:22:18,7
197167Fusík Ján1958 BBS Bratislava03:24:48,4
198208Gunár Pavel1951 Emerson KOP-FLEX, Nové Mesto n/V.03:27:01,6
198237Navara Petr1945 Mk Koprivnice03:27:01,6
200221Saksa Ján1948 BK Steel Košice03:28:07,9
200222Krajči Milan1941 BS Ľ.Gálfyho Zvolen03:28:07,9
20236Matej Ondrej1969 ŠK MBKS Triathlon03:30:14,2
202251Sedláček Jozef1939 Joggin Trnava03:30:14,2
204172Percel Vladimír1951 TJ-Baník Hôrka03:31:15,5
205210Futkoš Ján1956 Pohrebníctvo AVE-Košice03:34:45,0
20672Očenáš Róbert1977 Štrba03:39:49,7
20762Kamenský Peter1969 Detva03:40:07,3
20844Krštenník Marek1981 Piešťany03:46:05,6
20953Perička Roman1973 HELAGYM SENICA03:47:02,7
210131Kapusniak Juraj1963 MK- Spišská Nová Ves03:51:25,4
211230Chromela Miroslav1939 Poprad03:51:33,7
212253Varchola Mikuláš1940 Slávia Sobrance03:55:16,2
21343Cirner Róbert1974 Košice03:55:26,4
21442Páczo Richard1983 Košice03:55:27,0
215241Brunovský František1946 GR ŽSR Bratislava03:55:59,6
216141Hajduk Milan1954 BK Geča Košice03:58:07,2
21641Kučerák Michal1981 Trenčín03:58:07,2
218223Slivka Dušan1944 Sp. Teplica04:20:25,8
21955Jarema Grzegorz1975 Rudawa,Poľsko04:26:35,1
220145Macko Milan1949 BK GEČA04:32:59,3
221256Hauser Pavol1931 ŠK Vyšná Šebestová04:35:42,1