lnc.sk Facebook

Levoča Nordic Centrum

Prostredie Levočských planín a vrchov ponúka obrovský potenciál pre rozvoj športu a pohybových aktivít. LEVOČA NORDIC CENTRUM svojou činnosťou má za cieľ budovať zázemie, rozvíjať a podporovať rozvoj športu v segmentoch bežeckého lyžovania, horskej cyklistiky, turistiky a ďalších športových aktivít v spomínanom prekrásnom okolí Levoče.

V rámci úpravy bežeckých lyžiarskych tratí v LNC upravujú štandardné okruhy v dĺžke 1,3 km, 2,5 km, 3,3 km a 5 km, v šírke 6 až 10 metrov, ktoré majú pretekárske parametre a svojim profilom a kvalitou sú v lete vhodné aj pre cykloturistické a cyklokrosové využitie, prípadne ako bežecké okruhy na lesné behy, či organizáciu rôznych vytrvalostných podujatí.

Turistické trate prebiehajú po hrebeni Levočských vrchov a sú mimoriadne obľúbené u nadšencov lyžiarskej turistiky, keďže ponúkajú nádherné a atraktívne výhľady na panorámu Vysokých Tatier, Kráľovej hole, Spišského hradu, či Slovenského Raja. Celková dĺžka vrátane turistických lyžiarskych tratí je cez 50 km.

Trate