Šamorínska bežecká liga 2020

Šamorínska bežecká liga 2020

22.03.2020 - 18.10.2020       Lesopark Pomlé       www.3klubsamorin.sk

3klub Šamorín organizuje piaty ročník Šamorínskej bežeckej ligy ŠBL 2020 určenej pre širokú verejnosť, bez výkonnostného a vekového limitu.

Propozície Výsledky Pretekári

Vítame Vás na stránkach Šamorínskej bežeckej ligy 2020 (ŠBL 2020).

Šamorínska bežecká liga je podujatie, ktorého 5. ročník organizuje miestny športový klub 3klub Šamorín v spolupráci s mestom Šamorín. Ide o sériu bežeckých podujatí, ktoré sa budú uskutočňovať v priebehu roka 2020. Zašportovať si môžu prísť všetci bez obmedzenia veku a výkonnostnej úrovne od škôlkarov až po seniorov.

V pláne sme mali uskutočniť 7 - 8 bežeckých pretekov v priebehu roka. V jarnej časti sme však boli nútení absolvovať preteky virtuálnou formou, nakoľko aj nás zastihli obmedzenia z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu. Od septembra sa pokúsime nabehnúť na reálne bežecké preteky, ale situácia sa môže meniť. Preto sledujte našu stránku alebo profil na facebooku. 

Pretekári, ktorí sa zúčastnili virtuálnych pretekov o svoje body neprídu. Za účasť na jednotlivých kolách mohli získať 3 body do ligovej tabuľky, to je spolu 12 bodov v prípade, že absolvovali všetky štyri preteky.

 

Viac informácií k samotnej bežeckej lige: 

V roku 2020 je naplánovaných 7 až 8 samostatných bežeckých pretekov, ktorých výsledky sa započítavajú do ligovej tabuľky. Jednotlivé preteky sa vyhodnocujú priamo na mieste. Preteky organizované 3klubom Šamorín sa vyhodnocujú v kategóriách mladší a starší žiaci (dievčatá a chlapci), ženy a muži v absolútnom poradí bez rozdielu veku. V prípade externých pretekov zaradených do ŠBL sa postupuje podľa propozícií k daným pretekom.

Môžete si zvoliť účasť len na niektorom behu, alebo zaradíte do svojho bežeckého kalendára všetky preteky. Za jednotlivé preteky získajú pretekári (dospelí a školáci) body do ligovej tabuľky. V prípade pretekov organizovaných 3klubom Šamorín sa budú body prideľovať podľa dosiahnutých výsledkov po prepočte vekovým koeficientom WMA. K tomuto typu bodovania sme pristúpili z dôvodu, aby sme bežeckú ligu zatraktívnili a dali šancu všetkým bez rozdielu veku zabodovať v bežeckej lige. V praxi to znamená, že pri bežeckých výkonoch sa bude prihliadať na vek a jednotlivé výkony budú prenásobené vekovým koeficientom zodpovedajúcim veku pretekára. Tak môžu spolu súťažiť 20 aj 60 roční a výsledky budú zverejnené prehľadne v jednej spoločnej tabuľke. Za účasť na externých pretekoch zaradených do bežeckej ligy získa každý pretekár rovnaký počet bodov za účasť. Umiestnenie v prípade týchto pretekov nebude rozhodujúce. Externé preteky majú svoje vlastné propozície a prihlasovanie na stránkach organizátora pretekov.

Na záver teda vznikne ligová tabuľka, kde bude ohodnotených všetkých 7 resp. 8 spomínaných pretekov a o víťazoch rozhodne súčet získaných bodov. V poslednom súťažnom kole vyhodnotíme okrem samotného kola aj celkový priebeh ŠBL 2020. Víťazov jednotlivých kategórií (žiačka, žiak, žena, muž po prepočte výsledkov vekovým koeficientom) čakajú zaujímavé ceny, preto sa oplatí zapojiť sa do čo najvyššieho počtu bežeckých kôl.

Viac informácií o jednotlivých pretekoch, termíny, vzdialenosti, propozície, nájdete postupne priamo tu na stránke alebo na facebookovom profile 3klub Šamorín.

 

Organizátor

3klub Šamorín
Krivá 749/3
93101 Šamorín
http://www.3klubsamorin.sk
Kontaktovať organizátora

Šamorínska bežecká liga 2020