Koruna Slanských vrchov

Koruna Slanských vrchov

01.04.2021 - 31.08.2021       Slanské vrchy      

Športovo – poznávacia akcia v málo objavenom a navštevovanom regióne Slanských vrchov na východnom Slovensku, kde je však množstvo miest lahodiacim oku. „Korunu Slanských vrchov“ môžeš v jednotlivých etapách podľa vlastného výberu absolvovať behom, severskou chôdzou, prechádzkou, bicyklom a podobne.

Registrácia Pretekári

Športovo – poznávacia akcia v málo objavenom a navštevovanom regióne  Slanských vrchov na východnom Slovensku, kde je však množstvo miest lahodiacim oku. „Korunu Slanských vrchov“ môžeš v jednotlivých etapách podľa vlastného výberu absolvovať behom, severskou chôdzou, prechádzkou, bicyklom a podobne.

Organizátor

Občianske združenie MARAS team
Kontaktovať organizátora

Koruna Slanských vrchov

Koruna Slanských vrchov

Poslaním „Koruny Slanských vrchov“ je motivovať ľudí pohybom v prostredí Slanských vrchov a spoznávať ich krásu a jedinečnosť vo všetkých jej formách. Podujatie vzhľadom na dostupnosť vybraných miest vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Pre splnenie podmienok a získania uvedených ocenení je potrebne navštíviť a zadokumentovať minimálne jedno z miest zaradených do „Koruny Slanských vrchov“. Navštívené miesta je možné zaznamenať aj v záznamníku podľa predtlače. Tieto skutočnosti doložiť pečiatkou (napr. obecného úradu, pohostinstva a pod.), vstupenkou alebo fotografiou z uvedeného miesta, ktoré by potvrdilo Vašu návštevu. Ak plníš „Korunu Slanských vrchov“  publikuj svoje fotografie s medailou, čelenkou, odznakom.... (ako sa rozhodneš) na facebookových stránkach „Slanské vrchy“, alebo „Pohorie Slanské vrchy.!

Do Koruny Slanských vrchov bolo mnou, organizátorom tohto projektu vybraných týchto šesť miest z dôvodu, že svojou existenciou a podstatou vystihujú prírodnú, kultúrnu a historickú krásu  pohoria Slanské vrchy. Celé toto pohorie je nádherné a ma návštevníkom čo ponúknuť po každej stránke. Každý si to nájde to svoje miesto s jeho čarom aj mimo uvedených miest.

Miesta zaradené do  Koruny Slanských vrchov:

 • Herliansky gejzír
 • Jazero Izra
 • Slanecký hrad
 • Slovenské opálové bane
 • Šimonka
 • Vysielač Dubník
Zväčšiť mapuOcenenia Vám budú kompletne v balíčku zaslané po prihlásení a zaplatení štartovacieho poplatku (25,-€). Po  absolvovaní všetkých 6 miest a predložení záznamníka je možné získať otlačok špeciálnej pečiatky „FINISHER Koruna Slanských vrchov.“

Ak ste si napr. ako rodina (kolektív) kúpili 1 balík v cene 25,-€ je možne pre ostaných (ak majú záujem) dokúpiť čelenku v cene 7,-€/1ks, alebo tričko z funkčného materiálu v cene 10,-€/1ks. trička sa však vyrábajú na zákazku a je potrebné troška počkať za jeho výrobou.

Prosím účastníkov (ale aj všetkých ostatných) aby počas plnenia akcie Koruna Slanských vrchov (ale aj vždy počas pobytu v prírode) chránili prírodné hodnoty, ktoré sú z roka na rok vzácnejšie. Ide v súhrne o ochranu životného prostredia človeka, o ochranu jednotlivých prírodných zdrojov ako je pôda, lesy, vodnú zdroje, nerastné zdroje, ovzdušie, kompletné krajinné oblasti. Chrániť a zachovávať je potrebné taktiež historické a kultúrne dedičstvo. V súčasnej zložitej dobe do uvedeného okruhu patrí aj dodržiavanie aktuálnych pandemických opatrení.

Podujatia sa všetci účastníci zúčastňujú na vlastnú zodpovednosť. 

Ocenenia:

 • Záznamník
 • Medaila
 • Odznak
 • Čelenka
 • Nálepka
 • Otlačky 2 pečiatok (v záznamníku)