Spoznaj sám seba 2022

Spoznaj sám seba 2022

01.07.2022 - 04.12.2022       Banský región       nordicwalker.online

Spoznaj sám seba – finišerská výzva pre nordic walkerov, bežcov a cyklistov v roku 2022. Podstatou výzvy je absolvovanie historicky známej Barborskej cesty. Trasa pozostáva s deviatich etáp, ktoré sú vyšpecifikované v popise trasy. Okrem poznávania krásnej slovenskej prírody, historických miest a kultúrnych pamiatok je to príležitosť poznať najmä sám seba. Svoju telesnú i psychickú kondíciu, myslenie i hodnoty.

Registrácia

Spoznaj sám seba - Veľký balík
Spoznaj sám seba - Veľký balík

Prihlás sa a absolvuj 9 etáp Barborskej cesty. Získaš: Pas pútnika - bedeker, upomienkový predmet - odznak, certifikát o prejdení celej trasy, účastník, ktorý prejde celú trasu bude zaradený do žrebovania o zaujímavé ceny, príspevok 1 euro na podporu údržby trás. Po absolvovaní všetkých etáp ti zašleme pamätnú medailu.

27,00

Registrovať
Spoznaj sám seba - Malý balík
Spoznaj sám seba - Malý balík

Prihlás sa a absolvuj 9 etáp Barborskej cesty. Získaš: Pas pútnika - bedeker, upomienkový predmet - odznak, certifikát o prejdení celej trasy, účastník, ktorý prejde celú trasu bude zaradený do žrebovania o zaujímavé ceny, príspevok 1 euro na podporu údržby trás.

17,00

Registrovať

O trati Barborská cesta IX. - Hronsek - Banská Bystrica

Trasa od hronseckého dreveného kostola vedie dobre značenými uličkami obce až na jej okraj, kde sa napája na lesnú cestu. Tá nás dovedie do lokality Hrabová a odtiaľ po modrej značke na Mičinské lúky. Pokračujeme miernym stúpaním v lesnom teréne cez Kozlinec (705 m) na Vartovku – Hvezdáreň (569 m). Značka nás dovedie k okraju lesa, odkiaľ už vidíme Kostol povýšenia Svätého Kríža, ktorý patrí ku komplexu Banskobystrickej Kalvárie. Tu je posledné 29. zastavenie a trasa Barborskej cesty tu končí. Z Kalvárie zídeme dole a Kapitulskou ulicou sa dostaneme do centra Banskej Bystrice

Dĺžka: 16,39 km
Štart trate: Hronsek
Cieľ trate: Banská Bystrica
Najnižší bod: 308 m.n.m.
Najvyšší bod: 687 m.n.m.
Celkové stúpanie: 578 m.
Celkové klesanie: 520 m.

Organizátor

Občianske združenie Budúcnosť je zdravý život
Námestie Ludvika Svobodu 6828/14
97409 Banská Bystrica
http://www.nordicwalking.top/
Kontaktovať organizátora

Spoznaj sám seba 2022

Barborská cesta IX. - Hronsek - Banská Bystrica