Tour de Tokaj 2018

Tour de Tokaj 2018

13.10.2018       Malá Tŕňa       tokajregion.sk

Vinohradnícka oblasť Tokaj je predovšetkým miestom zrodu kráľovského moku, ale skrýva v sebe veľa nepoznaného. Toto jedinečné miesto na Slovensku dotvárajú nie len historické tufové pivnice, sudy plné vína, malebné dedinky s bohatou históriou, v ktorých tajomstvá minulosti dnes odhaľujú kultúrno-historické pamiatky, ale unikátnym miestom ho svojou tvrdou a svedomitou prácou robia aj pestovatelia, výrobcovia vín a miestni obyvatelia. Rozprávkové prechádzky vinohradmi a okolitou prírodou, tradičné domáce jedlo a príjemné vidiecke ubytovanie očarí každého, kto navštívi tento jedinečný kút Slovenska.

Výsledky

Združenie Tokajská vínna cesta v spolupráci s programom Terra Incognita a Košice Región Turizmus pozýva už 3. ročník podujatia.

POKYNY PRE PRETEKÁROV

Príďte si otestovať svoje športové schopnosti na druhý ročník podujatia pod názvom „Tour de Tokaj“, ktoré sa uskutoční dňa 13.10. 2018 v čase od 09:00 do 16:00 hod. Spoluorganizátormi podujatia sú OZ Obehni Slovensko, OZ Lešťan a všetci naši partneri a členovia Združenia.

Podujatie bude spojením bežeckého a cyklo preteku vytýčenými trasami cez vinohrady vo Vinohradníckej oblasti Tokaj. Jedinečná príroda regiónu a úchvatné scenérie rozsiahlych vinohradov sa tak stanú miestom vôbec jediného športového podujatia realizovaného vo Vinohradníckej oblasti Tokaj.

Staňte sa jedným z účastníkov tohto podujatia a zabojujte o „zlaté tokajské medaile“ v súťažných kategóriách BABY – 1 km a RUN určených podľa dĺžky trate. Pre návštevníkov, ktorých okrem zlatej medaile na krku poteší aj zlatý tokajský mok v hrdle je pripravená kategória WINE, po preteku ako degustácia vín v stredovekých tufových pivniciach za zvýhodnenú cenu.

Noviniek bude viac – ako kategória pre súťaziachtivých BIKE PROFI 37 km, a ak nie ste nadšencom vytrvalostných pretekov, ale láka Vás príroda vinohradníckej oblasti, obujte sa do „túlavých topánok“ a nechajte sa uniesť rozprávkovými prechádzkami vinohradmi a okolitou prírodou v kategórii BIKE REKREA v troch možnostiach RELAX 1 – 21 km, RELAX 2 – 28 km alebo RELAX 3 – 43 km. Program bude doplnený rôznymi atrakciami pre malých aj veľkých, tombola a sprievodný program vo forme vystúpenia Bubnovej Show – CAMPANA BATUCADA.

Prijmite naše pozvanie na podujatie „Tour de Tokaj“ a zažite jedinečný športový deň. Veď na „pomyselný“ stupienok víťazov sa dostanete už len samotnou návštevou regiónu Tokaj. Tešíme sa na Vás… 

Tour de Tokaj - BIKE REKREA 1/2/3
Tour de Tokaj - BIKE REKREA 1/2/3

Tri podľa dĺžky trate a podľa kondície vyberateľné trasy RELAX1, RELAX2 a RELAX3 tejto kategórie spájajú obce Malá Tŕňa, Veľká a Malá Bara, Černochov,

  • Malá Tŕňa
  • 13.10.2018
  • 09:30
Tour de Tokaj 2018 - BIKE PROFI
Tour de Tokaj 2018 - BIKE PROFI

Celkové prevýšenie 720 m medzi obcami Malá Tŕňa, Veľká a Malá Bara, Černochov, Veľká Tŕňa, Čerhov) – krásne výhľady na vinohrady a okolitú prírodu, cesty spevnené asfaltové a aj nespevnené vinohrady a poľné cesty

  • Malá Tŕňa
  • 13.10.2018
  • 10:30

Organizátor

Združenie Tokajská vínna cesta
Dlhá 230
07682 Čerhov
Kontaktovať organizátora

Tour de Tokaj 2018