Dĺžka: 10,60 km
Štart / Cieľ: Poprad - Kvetnica
Najnižší bod: 675 m.n.m.
Najvyšší bod: 821 m.n.m.
Celkové stúpanie: 403 m.
Celkové klesanie: 403 m.

Zaujímavý, stredne náročný okruh v dĺžke cca. 10,6km má východiskový a cieľový bod neďaleko starého kameňolomu v Kvetnici. Väčšina trasy vedie prírodným prostredím mestských lesov, menšie úseky majú asfaltový povrch. Na trase je niekoľko náročnejších stúpaní a klesaní s celkovým prevýšením viac ako 400metrov . Z viacerých miest sú prekrásne výhľady na štíty Vysokých Tatier. Z okruhu je možné odbočiť na kopec Krížová, kde sa nachádza drevená Kaplnka Vzkriesenia.

Legenda:

Podujatia na trati:

01.09.2020 Poprad - Kvetnica

O lokalite Kvetnica

Kvetnica je prímestskou časťou mesta Poprad. Leží v lesoch pohoria Kozie chrbty. V Kvetnici žije okolo 200 obyvateľov. Centrálnej časti Kvetnice dominuje veľký dobre udržiavaný park s jazierkom a fontánou.

Návštevníci Kvetnice môžu využiť napr. náučný chodník, ktorý je zameraný hlavne na prezentáciu lesných vegetačných stupňov Slovenska na malom území Mestských lesov Poprad, historickej archeologickej lokality Zámčisko a Národne prírodnej rezervácie Hranovnícka dubina. V severnej časti sa nachádza poľovnícky zverník Kvetnica na výmere 21 ha, s chovom muflonej a diviačej zveri. Duševnú útechu nájdu návštevníci aj v rímskokatolíckom Kostole sv. Heleny (1909 – 1910).

Kvetnica je známa aj ako nálezisko minerálov, a to predovšetkým achátov a sekundárnych minerálov medi. Acháty sú najstaršie umelecké diela prírody, staré približne 250 miliónov rokov. Sú nenapodobiteľné a každý exponát achátu je výnimočný.

Vyhľadávanie
Zrušiť filter