Virtuálne preteky 2017

Virtuálne preteky 2017

15.05.2017 - 31.12.2017       Vysoké Tatry       www.sporttatry.sk

2. ročník virtuálnych pretekov prebieha na vybraných trasách v lokalitách Vysokých Tatier. Novinkou je možnosť absolvovania vybranej trasy z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom na bicykli resp. v zime aj na lyžiach. Svojou účasťou získate možnosť vyhrať športové hodinky GARMIN forerunner 235 (na zaradenie do žrebovania je nutné absolvovať preteky do 31.12.2017). Zároveň svojou registráciou podporíte značenie a údržbu tatranských bežeckých a NW trás.

Virtuálne preteky na trase, ktorá spája Štrbské a Popradské pleso. Každoročne sa na nej v septembri konajú bežecké preteky "Memoriál Pavla Antala". Momentálne je dostupná len základná registrácia.

O trati Okolo Štrbského a Popradského plesa

Jedna z najkrajších bežeckých tatranských trás, spájajúcich dve nádherné vysokohorské plesá. Každoročne sa na nej v septembri konajú trailové bežecké preteky Memoriál Pavla Antala.
Trasa vedie od hotela Patria zo strany Vatra baru k Štrbskému plesu. Okolo jazera urobí celý okruh proti smeru hodinových ručičiek, odkiaľ za kolibou Patria odbočí vpravo na cestičku vedúcu k asfaltke a pokračuje po červenej turistickej značke na Popradské pleso. Po dobehnutí k jazeru nasleduje okruh proti smeru hodinových ručičiek. Cieľ je pri schodoch na terasu reštaurácie horského hotela Popradské Pleso. Povrch trasy: 97 % turistický chodník, 3% asfalt

Dĺžka: 8,00 km
Štart trate: Štrbské Pleso, Hotel Patria
Cieľ trate: Horský hotel Popradske Pleso
Najnižší bod: 1 350 m.n.m.
Najvyšší bod: 1 557 m.n.m.
Celkové stúpanie: 402 m.
Celkové klesanie: 248 m.

Organizátor

ACB Slovensko, o.z.
Karpatská 3256/15
05801 Poprad
http://www.acb.sk
Kontaktovať organizátora

Virtuálne preteky 2017

Štrbské pleso - Popradské pleso (VP)