Andrejcová Vertikal 2020

Andrejcová Vertikal 2020

10.10.2020       Pohorelá       www.vertikal.horskespolocenstvo.sk

Andrejcová vertikal alebo ľudovo "výbeh na Andrejcovú" sú otvorené jednodňové preteky pre širokú behajúcu i do kopca kráčajúcu verejnosť podľa určených kategórií. Trasa pretekov dlhá 5,1 km vedie z centra obce Pohorelá (750 m.n.m.) po modro značenom turistickom chodníku až na hlavný hrebeň Nízkych Tatier s cieľom na vrchu Andrejcová (1510 m.n.m.).

Výsledky Pretekári

Drahí priatelia,

kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii a následným opatreniam vlády sme boli nútení zrušiť naše hromadné športové podujatie.
Vymysleli sme však pre Vás plnohodnotnú alternatívu, ktorá Vás poteší a zároveň preverí podobne ako na naozajstných pretekoch, s tým rozdielom, že pobežíte sami proti času.

ANDREJCOVÁ VERTIKAL - INDIVIDUÁLNA ČASOVKA

Táto súťaž je vytvorená na mieru súčasným opatreniam a pre tých, ktorý by si radi na Andrejcovú vybehli, či už po perfektný štartovací balíček s originálnou čelenkou AV 2020, jedinečným pivom Tetrov a ďalšími praktickými radosťami alebo pre body do hodnotenia novej Horehronskej Trailovej Ligy. V neposlednom rade sa samozrejme pozeráme aj po znížení finančnej straty, ktorá nám vplyvom týchto udalostí vznikne.
Nikoho však nebudeme do tejto alternatívy tlačiť. Tí registrovaní ktorí požiadajú o vrátenie štartovného (mailom na horskespolocenstvo@gmail.com) dostanú plnú sumu obratom späť.

O ČO IDE?

Súťaž pripomína virtuálne preteky, kde si každý bežec meria čas na danej trati sám pomocou svojho mobilu alebo hodiniek s GPS, hocikedy si zmyslí že chce prejsť danú trať. Problém je, že výsledky nemusia vždy korešpondovať s realitou a to nás odrádza od tejto formy merania výkonu športovca.
Na AV 2020 bude výkon súťažiaceho zmeraný pomocou dvoch časomeračov na štarte a v cieli, ktorí Vás osobne odštartujú resp. privítajú v cieli. Kvôli časovej náročnosti individuálnych pretekov sme určili vymedzený čas, kedy je možné vydať sa na trať a to každú októbrovú sobotu od 8:00 do 12:00.
Okrem tejto možnosti merania výkonu testujeme vlastnú aplikáciu na mobilné zariadenia, ktorá Váš výkon na našej trati presne odmeria , bez toho aby boli na štarte a v cieli naši časomerači. V tom prípade je čas štartu absolútne na vás. O zaradení tejto aplikácie do AV 2020 vás budeme včas informovať.

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE

- štartuje a beží sa striktne o samote, s výnimkou rodinného príslušníka
- povinná výbava – nabitý mobil, rúško/šatka
- čas štartu je podmienený sobotným doobedím od 8:00 do 12:00 (každá októbrová sobota)
- na štarte ( námestie v Pohorelej) sa nahlásite rozhodcovi ktorý vás odštartuje
- bežíte /kráčate výhradne po trati ktorá kopíruje turistický chodník na Andrejcovú , s výnimkou skratky pri Pohorelskom medokýši, iné skratky neexistujú, trať bude vyznačená
- v cieli na vrchole Andrejcová (nie pri útulni !! )vám odmeria čas druhý rozhodca
- po dobehnutí bežec dostane účastnícky balíček, na Útulni Andrejcová polievku a nápoj zdarma
- akákoľvek podpora je zakázaná, okrem vlastných turistických paličiek
- súťaž má štatút meraného individuálneho tréningu
- umožnený je iba jeden meraný pokus
- pri úraze alebo náhlom zhoršení zdravotného stavu volajte číslo organizátora alebo 155

trať a info o pretekoch na https://pretekaj.sk/sk/podujatia/andrejcova2020

PODMIENKOU ÚČASTI NA SÚŤAŽI JE PODPÍSANIE ČESTNÉHO VYHLÁSENIA (pri štarte) A DODRŽANIE VŠETKÝCH AKTUÁLNYCH PREVENTÍVNYCH OPATRENÍ.

Výsledky Individuálnej časovky Andrejcová Vertikal budú zaradené do Horehronskej Trailovej Ligy ktorá bude vyhodnotená v sobotu 31. 10.

Organizačný tím AV 2020