Andrejcová Vertikal 2020

Andrejcová Vertikal 2020

10.10.2020       Pohorelá       www.vertikal.horskespolocenstvo.sk

Andrejcová vertikal alebo ľudovo "výbeh na Andrejcovú" sú otvorené jednodňové preteky pre širokú behajúcu i do kopca kráčajúcu verejnosť podľa určených kategórií. Trasa pretekov dlhá 5,1 km vedie z centra obce Pohorelá (750 m.n.m.) po modro značenom turistickom chodníku až na hlavný hrebeň Nízkych Tatier s cieľom na vrchu Andrejcová (1510 m.n.m.).

Drahí priatelia.
Posielame Vám pár aktualizácií k pretekom Andrejcová Vertikal, ktoré kvôli obmedzeniam prebehnú formou individuálnych behov.
 
Trvanie podujatia: od soboty 3.10 do soboty 17.10 (dva týždne, tri soboty)
 
Meranie času:
1.  môžete využiť prítomnosť časomeračov na štarte a v cieli ktorí vás vždy v sobotu od 8:00 do 12:00 odštartujú a zmerajú čas, stačí prísť v tomto čase na štart, netreba sa vopred nahlasovať ( vhodné pre bežcov, ktorí nemajú smartfón alebo mobilný internet, ktorý je minimálne na štarte potrebný)
 
2.  tí ktorí nechcú byť limitovaní sobotným doobedím, môžu vybehnúť na Andrejcovú hocikedy v rámci týchto dvoch týždňov a zmerať si čas pomocou našej aplikácie Timer, výsledková listina sa uzatvára v sobotu 17.10 o 14:00 !
 
Aplikácia TIMER
Táto webová aplikácia je vytvorená z večera do rána špeciálne pre potreby individuálnej časovky AV 2020. Keďže ju stále testujeme, bude spustená v nedeľu 4.10.
Je určená pre smartfony s operačným systémov Android aj iOS, a keďže ide zatiaľ o webovú aplikáciu, nedá sa stiahnuť a používať offline, je potrebný mobilný internet a to minimálne na štarte. V cieli počítame s výkyvom signálu, takže čas v cieli bude možné zaznamenať aj bez pokrytia signálom.
 
O čo ide?
Každý registrovaný účastník ktorý sa registroval cez www.pretekaj.sk a aj zaplatil štartovné obdrží ešte jeden e-mail s originálnym linkom webovej stránky aplikácie (vaše konto). Na štarte (na námestí v Pohorelej) a v cieli (na vrchole Andrejcová) je umiestnený QR kód, ktorý po nasnímaní cez túto aplikáciu spustí štart (zobrazí tlačidlo štart, na odštartovanie máte 20 sekúnd, ak nestihnete odštartovať, môžte načítať kód znovu), po reálnom štarte si zablokujte Vás telefón a bežte :)
V cieli (lepšie pár metrov pred cieľom) odblokujete telefón, kliknete na "NAČÍTAŤ CIEĽOVÝ KÓD" , načítate ho a vybavené. Váš čas sa zastaví načítaním cieľového kódu a údaje sa automaticky odošlú do výsledkovej listiny na pretekaj.sk.
Rozumieme, že takouto formuláciou vyzerá byť použitie aplikácie komplikované a nezrozumiteľné, je to však veľmi jednoduché.
Na štarte po odblokovaní telefónu urobíte 3 kliky, v cieli po odblokovaní iba jeden.
Nezabudnite, že aby to celé fungovalo, musíte mať zapnuté mobilné dáta a predplatený mobilný internet.
 
O ČO BEŽÍTE?
 
1. o víťaza a bedňu v 4 kategóriách - (muži, ženy, seniori, seniorky) so zaujímavými cenami
2. o body do hodnotenia Horehronskej Trailovej Ligy (posledný beh)
3. o štartovný balíček ktorý obsahuje originál čelenku AV 2020, remeselné pivo Tetrov, ovocie, kexík, magnézium a pod.
4. o polievku a nápoj na Útulni Andrejcová zdarma
5. o skvelý pocit z behu, zo súťaženia, z pobytu v prírode
 
 
Snažíme sa robiť maximum aj v tejto obmedzenej situácii, veríme, že to chápete :)
 
Pár odpovedí na frekventované otázky:
1. Vývoz osobných vecí tak ako to býva obvykle nezabezpečujeme
2. Na štart sa v prípade že nevyužívate aplikáciu TIMER dostavte v sobotu medzi 8:00 a 12:00, my vás tam budeme čakať
3. Povinná výbava ktorá sa skontroluje na štarte je nabitý mobil a rúško. Oblečenie či ostatnú výbavu nekontrolujeme.
4. Občerstvovacia stanica na trati nebude
5. Trať je vyznačená
6. V prípade technického problému s aplikáciou a následnej reklamácie, bude umožnené zopakovať štart v sobotu s časomeračmi
7. Registrácia aj platba je možná výhradne online cez portál pretekaj.sk, na štarte nebude umožnené sa registrovať ani platiť
 
Športu zdar
 
organizačný tím AV 2020